REALIZATORZY

REŻYSER - Tomasz Czarnecki

Urodził się 12. 02.1983 r. Pochodzi z Białegostoku.
W 2006 r. ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.
Od czerwca do listopada 2006 roku pracował jako chórzysta Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Od grudnia 2006 roku aktor Teatru Muzycznego w Gdyni.
Można zobaczyć go w rolach: Wysockiego w "LALCE", Syna w "STRASZNYCH DZIECIACH", Policjanta w "SKRZYPKU NA DACHU", Diabła i Morico we "FRANCESCO" oraz Lalkarza w "FAME - SŁAWA". Występuje również w "MY FAIR LADY" i "PIĘKNEJ I BESTII".
Grał również w "CHICAGO" (Aaron i chór) i "Draculi".
Brał udział w dyplomach Akademii Teatralnej: "Smok" Eugeniusza Szwarca (jako Smok) i w "Wiśniowym Sadzie" Antoniego Czechowa (Pietia Trofimow).

Zadebiutował jako reżyser i scenarzysta spektaklem "STRASZNE DZIECI" (premiera 26. września 2009 r.).

Zajął I miejsce w konkursie teatralnym na najlepszą inscenizację sztuki Macieja Wojtyszki Brombolandia 2007 – spektakl "…i inni" ( w duecie z Marią Żynel).

Jego hobby to podróżowanie, fotografowanie, jazda na rowerze i słuchanie muzyki. Posiada legwana zielonego.





Artur Guza - kierownik muzyczny

Romans z muzyką rozpoczął w najmłodszych latach, od gry na fortepianie i podjęcia nauki w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Oławie. W Prywatnej Szkole Jazzu i Muzyki rozrywkowej im Zbigniewa Czwojdy we Wrocławiu szkolił swój warsztat wokalny pod kierunkiem Marka Bałaty. Ukończył Studium Wokalno Aktorskie przy Teatrze Muzycznym i uzyskał tytuł aktora scen muzycznych.
Jest instruktorem teatralnym Teatru Junior i projektu „Lato w teatrze”.

Jest kompozytorem i aranżerem muzyki do spektakli: "Z twarzą przy ścianie" (reż. T. Mandes), "Prezydentki" (reż. M. Talarczyk), "Opowieść o zoo" (reż. M. Talarczyk), "Szach i Papuga" (reż. M. Ryś, współkompozytor), "Nie ma tego złego" ( reż. Tomasz Czarnecki), "Calineczka" ( reż. Tomasz Czarnecki), "Zielona wyspa banana" ( reż. Tomasz Czarnecki), Dokonał aranżacji i instrumentacji muzyki do koncertów Teatru Junior "Miłość Nieznana" (reż. Renia Gosławska) i "Gwiazdka w Muzycznym" ( reż. Małgorzata Ryś) oraz spektaklu Teatru Muzycznego "GDYBY DO SZKOŁY CHODZIŁY ANIOŁY" (reż. Zbigniew Sikora).


Maria Żynel - scenograf

Absolwentka Akademii Teatralnej im. Al. Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, kierunku aktorstwo teatru lalek.
• Uczestniczka międzynarodowego projektu "Babel", którego efektem był spektakl „Le chantier” prezentowany w Belgii, Francji i Austrii.
• Stypendystka brała udział w realizacji spektakli:
-„Jest królik na księżycu”- koprodukcji Velo Theatre- Apt z Francji i Białostockiego Teatru Lalek jako asystent reżysera i tłumacz,
-„Wiśniowy sad” w reż. O. Żugżdy,
-„..i inni…” na podstawie opowiadań M. Wojtyszko „Bomba i inni”, który pokazywany był podczas Przeglądu Inicjatyw Teatralnych BIAŁYSZTUK, reprezentował też Wydział Sztuki Lalkarskiej na prezentacjach „Pierwszy lot” na XXII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu oraz zdobył I nagrodę i nagrodę za scenografię na Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej Brombolandia w Warszawie;
• Współpraca z teatrem niezależnym Kompania Doomsday. Wspólnie zrealizowane projekty:
1) spektakl „Kąsanie” w reż. M. Bikowskiego, który został uhonorowany licznymi nagrodami;
2) spektakl „Otello” w reż. M.Bartnikowskiego, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu Młoda Polska.
• Stypendystka współpracowała przy organizacji I, II, III i IV Międzynarodowego Festiwalu Szkół Lalkarskich oraz przy organizacji Międzynarodowego Przeglądu Inicjatyw Teatralnych BIAŁYSZTUK, organizowanego przez Stowarzyszenie Promocji Artystycznej;
• Wykonuje pracę terapeuty w białostockim oddziale Polskiego Związku Niewidomych, obejmującą prowadzenie aktywizujących zajęć teatralnych dla młodzieży i dorosłych z dysfunkcją wzroku. Zrealizowany spektakl „Nasz sposób na złe przedstawienia” wg. „Teatrzyku Zielona Gęś” K.I. Gałczyńskiego został nagrodzony III nagrodą w kategorii teatr życia, na Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych- Grudziądz 2008r.